مواد نانو از بین برنده کپک در ساختمان

مواد نانو از بین برنده کپک در ساختمان


تاریخ : 1400/12/01 بازدید: 474 اشتراک گذاری در تلگرام چاپ این صفحه

مواد نانو از بین برنده کپک در ساختمان

مواد نانو از بین برنده کپک در ساختمان | محققان  موفق به تولید نانو افزودنی شده اند که در صورت اضافه شدن به رنگ‌ها باعث ایجاد خواص ضدجلبک در رنگ می‌شود. 

به گزارش ایسنا، دکتر منصوره داودی، عضو هیئت مدیره این شرکت  با بیان این که کلوئید حاوی نانو کامپوزیت سه جزئی با خاصیت ضد جلبک محصولی است که توسط این شرکت توسعه یافته است،  در حال حاضر مواد مورد استفاده برای از بین بردن جلبک‌ها ترکیبات سمی و خطرناک دارد که برای محیط‌زیست آسیب زا است. از این رو ما به سراغ توسعه فناوری رفتیم که در آن از سه ترکیب مختلف برای ایجاد یک کامپوزیت با خواص ضدجلبک استفاده می‌شود. هر یک از اجزاء این نانوکامپوزیت به تنهایی مشکلاتی دارد که ما با ترکیب آن و ایجاد فرمولاسیونی مناسب، موفق به توسعه محصولی پایدار شدیم.

به نقل از ستاد نانو، داودی افزود: این نانوکامپوزیت به دلیل فرمولاسیون ویژه‌ای که دارد، می‌تواند با انجام فرآیند فتوکاتالیستی خواص ضدجلبک ایجاد کند. ما باندگپ اجزاء نانوکامپوزیت را به گونه‌ای اصلاح کردیم که در طول موج‌های مرئی نور خورشید فرآیند فتوکاتالیستی را انجام دهد. اما برای زمانی که نور خورشید نیست، نظیر شب‌ها نیز این نانوکامپوزیت به دلیل وجود نقره، می‌تواند ساختار جلبک‌ها را از بین ببرد. در واقع این نانوکامپوزیت هم برای روز و هم شب قابل استفاده است.

همچنین شما میتوانید با مواد نانو سطوحی که در معرض اب قرار دارند را زد اب کنید به گونه ای که با در معرض قرار گرفتن این سطوح دیگر نگرانی از بابت بروز مشکل در این سطوح نخواهید داشت یکی از این موارد محلول آب بند مایع نانوزیت میباشد که به راحتی و سادگی تمامی سطوح را اب بند مینماید.

 این محصول به صورت افزودنی است، یعنی قابلیت اضافه شدن به رنگ‌های پایه آبی را داراست و می‌توان آن را برای استخرها و نمای ساختمان استفاده کرد. در حال حاضر این افزودنی به تنهایی آماده فروش در بازار است ولی در آینده قصد داریم که این افزودنی را با رنگ‌های مختلف پایه آبی ترکیب کرده و رنگ‌هایی با خواص ضدجلبک به بازار عرضه کنیم. برای تهیه این محصول با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید . نانو آنتی باکتریال جهت رنگ های داخلی ساختمان .

شروع گفتگو در واتساپ
تیم پشتیانی نانوزیت در هر لحظه پاسخگوی شما هستند
پشتیبانی / فروش سلام چطور میتونم کمکتون بکنم