پارچه‌های ضدحریق نانویی چه اهمیتی دارد ؟

پارچه‌های ضدحریق نانویی چه اهمیتی دارد ؟


تاریخ : 1400/12/01 بازدید: 250 اشتراک گذاری در تلگرام چاپ این صفحه

اهمیت پارچه های نانو زد اتش 

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معمولا پارچه‌های نسوز از مواد غیر قابل اشتعال تهیه می‌شوند و مقاومت حرارتی بالایی دارند. اما پارچه‌های تولیدی که با فن آوری نانو تولید شده اند ، در دمایی بالاتر از آستانه تحملشان هم قرار بگیرند، نه تنها شعله‌ور نمی شوند بلکه قادرند خود را خاموش کنند. اگر دما بیش از حد بالا رود، الیاف پارچه تجزیه شده و از بین می رود.

یک شرکت دانش بنیان با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با اتکا به دانش و تخصص فناوران خود توانست پارچه های ضد حریق تولید کند. این پارچه‌ها به شکل معمول از الیاف طبیعی، مصنوعی و یا ترکیبی از هر دو تهیه شوند. اگر پارچه از جنس الیاف طبیعی باشد، در صورتی که آن را بسوزانید به شکل پودر در می‌آید. در حالی که پارچه‌های با الیاف مصنوعی پس از سوختن گوله خواهند شد.

اما این محصول به صورت ترکیبی از الیاف طبیعی پشم و الیاف مصنوعی پلی استر تهیه شده است. این شرکت با بهره‌گیری از فرمولاسیون‌های شیمیایی و پلی استرهای داخلی، خواص پلی استر کاربردی در این پارچه ها را بومی‌سازی کرده است و از آن برای تولید روکش صندلی و کف پوش‌های خود خاموش شونده استفاده می کند.

پارچه های روکش صندلی تولید شده با این الیاف نه تنها از مواد خود خاموش شونده تولید شده، بلکه دارای خاصیت آنتی باکتریال نیز هستند. صندلی‌های وسایل نقلیه به دلیل تماس مداوم با بدن افراد مختلف و تعریق این افراد، محل مناسبی برای رشد قارچ و باکتری ها هستند. روکش های آنتی باکتریال از انتقال و رشد باکتری ها، قارچ ها و میکرو ارگانیسم های بیماری زا جلوگیری می کنند. خاصیت آنتی باکتریالی این پارچه پس از شستشو نیز حفظ شده و از بین نخواهد رفت.شما می توانید اگر در خودرو یا محلی نیاز به ایجاد خاصیت ضد باکتری کردن دارید از محلول آنتی باکتریال نانوزیت استفاده نمایید .

از دیگر خصوصیات روکش صندلی آبگریز بودن آن است. پوشش های ابگریز اجازه نفوذ مایعات به بافت پارچه را نمی دهند و قطرات کروی شکل مایع تنها بر روی سطح پارچه می غلتند. در صورتی که چای، قهوه و یا مایعات دیگری روی این نوع پارچه ریخته شود، خاصیت آبگریزی آن نه تنها از کثیفی و باقی ماندن لک جلوگیری می کند، بلکه گرد و خاک موجود رو سطح پارچه را نیز از بین می برد.برای اجرای این خاصیت محصولی در مجموعه نانوزیت تولید شده که دقیقا همین خاصیت را برای شما فراهم می سازد . شما با استفاده از محصول آبگریز پارچه نانوزیت و فرایند تثبیت آن می توانید به راحتی هر پارچه ای از الیاف طبیعی آب گریز نمایید .

این روکش‌ها و آستری‌های صندلی که با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تولید شده در صنایع هواپیمایی، ریلی، جاده ای، سالن های همایش، هتل ها و غیره قابل استفاده است.

شروع گفتگو در واتساپ
تیم پشتیانی نانوزیت در هر لحظه پاسخگوی شما هستند
پشتیبانی / فروش سلام چطور میتونم کمکتون بکنم