ضرورت شستشوی سطح خارجی موتور خودرو

ضرورت شستشوی سطح خارجی موتور خودرو


تاریخ : 1400/03/23 بازدید: 481 اشتراک گذاری در تلگرام چاپ این صفحه

ضرورت شستشوی سطح خارجی موتور خودرو
بله شستشو و تمیزی سطح خارجی موتور خودرو یک ضرورت است. زمانی را تصور نمایید که برای یک ایراد فنی , خودرویتان را نزد تعمیر کار خودرو میبرید , تعمیر کار از شما میخواهد کاپوت را بالا بزنید تا بتواند موتور را بررسی نموده و متوجه نقص و ایراد آن گردد. زمانی که درب کاپوت را بالا میزنید با صحنه خیلی بدی مواجه می شود و آن دقیقا این است که تمام سطح روی موتور پر از چربی و جرم و گرد و غبار تیره و سیاه رنگ شده است , که با این اوضاع تعمیر کار میگوید آخرین بار چه زمانی موتور خودرویتان را تمیز کرده اید؟ و با این وضعیت آلودگی نمیتوانم اگر قطعه ای دچار پوسیدگی , شکستگی , ترک خوردگی و سولفاته شدن باشد را تشخیص بدهم .
آیا عدم شستشوی سطح خارجی موتور خودرو ضرر های دیگری هم دارد که جدی باشند؟
بله. بدترین ضرری که میشه گفت عدم شستشوی موتور خودرو برایتان دارد این است که از لحاظ علمی این جرم ها و چربی ها و آلودگی هایی که بر روی موتور خودرو جمع شده اند به مرور زمان افزایش حجم این آلودگی ها منجر به حبس دما در موتور خودرو می گردد بدین صورت که دما نمیتواند براحتی بین قسمت های مختلف پخش شود و حرکت کند , درنتیجه در اثر کارکرد موتور , حرارت درون موتور حبس می گردد, که همین امر باعث استهلاک بیشتر و سریع تر قطعات موتور خودرو گردد و برای رفع این استهلاک راننده باید متحمل خسارات بیشتری شود. نکته دیگر اینکه این جرم ها و چربی های سیاه رنگی که بر روی سطح موتورجمع می شوند از مشقات مواد نفتی هستند , که خاصیت احتراق پذیری بالایی دارند در نتیجه , در زمان بروز حادثه آتش سوزی , همین جرم ها و آلودگی ها میتوانند به بیشتر شدن حریق دامن بزنند و خسارات بیشتری را به بار بیاورند.
پس با مواردی که بیان شد این را متوجه شدیم که تمیز کردن و تمیز نگه داشتن موتور خودرو مانند قسمت های دیگر خودرو از اهمیت بالایی برخوردار است. لذا این نکته را هم در نظر داشته باشید نباید این تمیز نمودن به هر طریقی و با هر ماده ای انجام شود که خود همین موضوع میتواند خسارات زیادی را به موتور خودروی شما وارد نماید.موتور خودرو قوای محرکه  و قلب خودروی شماست , که در صورت آسیب , خودروی شما دیگر قادر به حرکت نیست درست مانند بدن انسان. در جهت اهمیت مواد شوینده ای که در شستشوی موتور خودرو ممکن است بکار برده شوند و آسیب زا باشند , این موارد را ذکر می نماییم.

پیشنهاد میکنیم اگر بدنبال روشی جهت شستشو و تمیز نمودن بدنه خودرو از آلودگی ها هستید که مقرون بصرفه و با تاثیرگذاری بالا و سریع باشد مقاله مقایسه کارواش بدون آب نانو با کارواش معمولی را مطالعه نمایید.


چه موادی در شستشوی موتور خودرو باعث آسیب بیشتر آن می گردند؟
استفاده از مواد شوینده نامناسب و پاشش مستقیم و بافشار آب باعث از بین رفتن قطعاتی مانند کویل، دلکو، شمع‌ها، سیستمABS، سیستم تزریق سوخت و سنسورهای الکتریکی می‌شود. مواد شوینده ای که آسیب زا هستند شامل شامپو , مایع ظرفشویی , پودر لباس شویی و سایر شوینده ها و یا حتی نفت , بنزین و تینر فوری که برای تمیز نمودن موتور خودرو استفاده می گردند نه تنها مناسب نمی باشند بلکه باعث آسیب و خرابی بیشتر نیز می گردند.
شستشوی موتور خودرو یک بار در سال ضرورت دارد. با توجه به مواردی که بیان شد برای شستشوی موتور خودرو باید از روش و موادی استفاده نماییم که هیچ گونه آسیبی به موتور خودرو و قطعات پلاستیکی و الکتریکی آن وارد نگردد. در قسمت راهکار ویژه بهترین روش را برایتان خواهیم گفت.

راهکار ویژه
در روش راهکار ویژه چیزی که شما را شگفت زده خواهد کرد و از هر گونه سختی مراحل شستشوی موتور رها می کند و براحتی خودتان می توانید بدون حضور یک فرد فنی اینکار را در زمانی کوتاه انجام دهید این است که دیگر نیازی ندارید قطعات الکتریکی و پلاستیکی موتور خودرو را قبل از شستشو بپوشانید و یا حتی بعضی قسمت ها را جدا نمایید و نگران آسیب رسیدن به قسمت های حساس موتور باشید . با پیشرفت تکنولوژی نانو محصولی بر پایه علم نانو ذرات طراحی و تولید شده است به نام نانو موتور شوی نانوزیت که براحتی می توانید به کیفیت بالای این محصول اعتماد نمایید و با خیالی آسوده استفاده نمایید. علاوه بر  قدرت پاک کنندگی بالای این محصول , از آنجایی که در ساخت و طراحی این محصول از نانو ذرات استفاده گردیده است از قطعات داخلی خودرو هم محافظت می کند و همچنین به سیستم الکتریکی موتور آسیبی وارد نمی کند.که دلیل اصلی آن این می باشد که نانو موتور شوی مایع نانوزیت غیر اسیدی  می باشد پس حتی از فرسودگی شلنگ ها و قطعات لاستیکی خودرو  نیز هم جلوگیری می نماید
 در روش استفاده از این محصول تنها کافی است بعد از خنک شدن کامل موتور , محلول نانو موتور شور نانوزیت را تکان دهید و بر روی محل مورد نظر اسپری نمایید و بعد از اینکه تمام سطح را کامل پوشش داده شد کمی صبر کنید . و سپس با دستمال و یا آب محل مورد نظر بشویید .  جهت دریافت اطلاعات بیشتر و نحوه خریداری محصول موتور شوی خودرو نانوزیت نمایید.

پیشنهاد میکنیم جهت آبگریز نمودن بدنه خودرو و شیشه خودرو از محصولات آبگریز بدنه خودرو نانوزیت و آبگریز شیشه خودرو نانوزیت دیدن نمایید.

 

شروع گفتگو در واتساپ
تیم پشتیانی نانوزیت در هر لحظه پاسخگوی شما هستند
پشتیبانی / فروش سلام چطور میتونم کمکتون بکنم