کاربردهای نانو ذرات نقره در تجهیزات صنعتی

کاربردهای نانو ذرات نقره در تجهیزات صنعتی


تاریخ : 1399/11/22 بازدید: 731 اشتراک گذاری در تلگرام چاپ این صفحه

کاربردهای نانو ذرات نقره در تجهیزات صنعتی


با پیشرفت علم و تکنولوژی از نانو ذرات نقره در تجهیزات و تولیدات صنعتی استفاده های زیادی شده است که به پنج زیر گروه تقسیم می گردد:


نانو زرات نقره در لوازم خانگی


یکی از بخش های بسیار پر کاربردی که در آن از نانو ذرات نقره استفاده فراوان می گردد بخش لوازم خانگی می باشد که شامل یخچال,جارو برقی,ماشین های لباس شویی و ظرف شویی,سیستم تهویه ,تصفیه هوا,رطوبت زا است. یخچال هایی که در ساخت آنها از فناوری نانو نقره استفاده گردیده است مواد غذایی با حفظ تازگی خود , ماندگاری بالاتری دارند و همچنین با از بین بردن باکتری های بوهای نامطبوع که در اثر ترکیب بوهای مواد مختلف داخل یخچال ایجاد می شود حذف می گردند. همانطور که میدانید هوای خروجی از جارو برقی ها و همچنین دستگاه های تهویه و تصفیه هوا هیچگاه کاملا پاک نیست مگر آنکه توسط یک سیستم فیلتراسیون این هوای خروجی پاک و تمیز گردد. استفاده از نانو نقره در جارو برقی ها در حقیقت در سیستم فیلتراسیون جارو برقی می باشد بدین صورت که فیلترهای نانو نقره با جلوگیری از رشد باکتری ها در فیلتر آن ها را پاک نگه می دارد و همزمان با حذف بو از فیلتر منجر به این می شود که هوای خروجی از جارو برقی پاک و خالص خواهد شد. استفاده از نانو ذرات نقره در دستگاه های تهویه مطبوع که با استفاده از فناوری یون میکروپلاسما,موجب حذف عوامل بیماریی زایی همچون ویروس سارس و آنفولانزا می شوند. نانو نقره در ماشین های لباس شویی , می تواند تا 10 سال برای ضد عفونی کردن و از بین بردن بوهای نامطبوع لباس ها مورد استفاده قرار گیرد. از نانو نقره همچنین برای پوشش در ظروف آشپزخانه و غیره استفاده می شود.


نانو زرات نقره درالکترونیک


نانو نقره در الکترونیک کاربردهای مختلفی پیدا کرده است و آن هم به دلیل قابلیت هدایت گرما و الکتریسیته به همراه ویژگی های نوری پیشرفته می باشد. نانو سیم های نقره به عنوان رابط های نانو و الکترودهای نانو برای طراحی و ساخت وسایل نانو بکار گرفته شده اند. دیگر کاربردهای نانو ذرات نقره در زمینه الکترونیک عبارتند از : آماده سازی موج برهای فعال در وسیله های نوری , جوهر چاپ مدارهای چاپی , اپتوالکترونیک,نانو الکترونیک,اپتیک زیر طول موج,تجهیزات ذخیره داده,اپتیک غیر خطی,ابزارهای ضبط با شدت بالا,مواد بین لایه ای برای باتری ها,ساخت میکرو اتصال ها در مدارهای مجتمع   IC   و خازن های کامل 


نانو زرات نقره در پتروشیمی و پلاستیک


نانو ذرات نقره می توانند واکنش پذیری های سطحی, نظیر جذب سطحی و کاتالیست را افزایش دهند. از این رو از مواد نانو نقره و نانو کامپوزیت برای کاتالیز بسیاری از واکنش ها در فرآیندهای صنعتی استفاده می شود. یکی دیگر از کاربردهای نانو نقره در جوهر های رسانا است. در حال حاظر تقاضای زیادی برای جوهرهای رسانا وجود دارد. نانو ذرات نقره , ماده مناسبی برای اینکار بشمار می رود. جوهر های مبتنی بر این نانو ذرات در محل هایی بکار می روند که جوهر های مرسوم این توانایی را ندارند.


نانو زرات نقره در فیلترها و تصفیه


یکی از کاربردهای مهمی که نانو ذرات نقره دارند در صنعت فیلترها و تصفیه می باشد. فیلتر های نانو نقره را می توان برای تصفیه هوا و استریل سازی اماکن عمومی و رفع آلاینده ها و بیماریی هایی که منشا باکتریایی دارند به کار گرفت. یون های نقره در دستگاه های تهویه و تصفیه هوا , سطح فیلتر را پوشانده و از طریق استرلیزاسیون از رشد سلولی میکروب ها جلوگیری نموده و در صورت برخورد با میکروب و باکتری آن ها را از بین می برند. حتی به کمک این تکنولوژی ویروس های خطرناک آنفولانزا نیز از بین می روند و عمل میکروب زدایی صورت می گیرد. محصولاتی نظیر فیلترهای کربن اکتیو حاوی نانو نقره , دستگاه تصفیه و تهویه مطبوع هوا, دستگاه تصفیه آب خانگی ,فیلتر تصفیه آب,دستگاه هوا ساز و غیره از جمله محصولاتی است که در این گروه قرار دارند.

پیشنهاد مینماییم مقالات مرتبط زیر را نیز مطاله بفرمایید.

کاربردهای نانو ذرات نقره در تجهیزات صنعتی

خواص نانو ذرات نقره

تولید نانو ذرات نقره توسط میکروارگانیسم قارچ

نانو ذرات نقره چیست ؟

کاربردهای نانو ذرات نقره در صنعت پزشکی و منسوجات

کاربردهای نانو ذرات نقره در صنعت ساختمان

کاربردهای نانو ذرات نقره در جهان و ایران

مصرف نانو نقره در صنعت منسوجات ایران


معرفی محصول نانو زرات نقره 


محصول ویژه گروه تولیدی نانوزیت با خاصیت آنتی باکتری و ضد میکروبی که دارد در زمینه ضد عفونی کننده ها تولید گردیده است.

نانو محلول ضد عفونی کننده و آنتی باکتر نانوزیت


یک آنتی سپتیک بسیار موثـــر و سریــــــع الاثر جهت از بین بردن میکروارگانیــــسم های بیماری زا از روی اجسام  و محیط هایی می باشد که امکان رشد هرگونه باکتری ، میکروب و یا قارچ  امکان پذیر است . همانطور که ثابت شده است نداشتن بهداشت دست ها در بسیاری از مشاغل همیشه سر منشا انتقال بسیاری از بیماری های ویروسی و عفونی می باشند و بسیاری از افراد نیز هم به این موضوع بی توجه هستند. با توجه به اینکه حدود 80% عفونتها  و ویروس ها از تماس  مستقیم با دست یا بدن فرد آلوده  و یا اشیای آلوده به ویروس به دیگران انتقال می یابند استفاده از یک ضد عفونی کننده قوی با خاصیت آنتی باکتر ادامه مطلب

 

شروع گفتگو در واتساپ
تیم پشتیانی نانوزیت در هر لحظه پاسخگوی شما هستند
پشتیبانی / فروش سلام چطور میتونم کمکتون بکنم