نکات طلایی در نگهداری از لباس ها در جنس های مختلف

نکات طلایی در نگهداری از لباس ها در جنس های مختلف


تاریخ : 1399/12/03 بازدید: 716 اشتراک گذاری در تلگرام چاپ این صفحه

نکات طلایی در نگهداری از لباس ها در جنس های مختلف


این موضوع تا بحال برایمان بسیار پیش آمده است که حتی بهترین لباس هایمان که تعلق خاطر زیادی هم به آنها داریم بعد از مدتی ظاهر و زیبایی اولیه خود را از دست می دهند و ما مجبوریم آن لباس را با وجود علاقه زیادی هم که بهش داریم کنار بگذاریم و برویم بدنبال خرید یک لباس جدید با این هدف و امید که لباس جدید را جنسی انتخاب کنم که چند ماه بیشتر از لباس قبلی برایم ماندگاری داشته باشد. و از طرفی هم با توجه به افزایش قیمت ها و هزینه ها بتوانیم لباسی انتخاب کنیم که شاید با ماندگاری بیشترش کمی از هزینه هایمان بکاهد.
حال با نکات طلایی که در اینجا به شما آموزش می دهیم , یاد می گیریم چگونه لباس ها و پوشاکمان را فارغ از هر گونه جنسی که دارد و قیمتی که خریداری کرده ایم با رعایت یکسری نکات و راهکار ویژه به مدت طولانی تری نگهداری نماییم.

اتیکت لباس: هنگامی که لباسی را خریداری می نمایید به اتیکت لباس که حاوی اطلاعات مهم و مفیدی در نگهداری آن جنس از لباس می باشد دقت نمایید. این اتیکت ها  بطور استاندارد حاوی اطلاعاتی در زمینه شست و شوی لباس , سفید گری , خشک کردن , اتو کردن و خشک شویی می باشند. دقت به اینکه لباس با چه نوع مواد شوینده ای , آب سرد یا ولرم و یا گرم  شسته شود و یا دمای اتو چند درجه باشد  و یا اینکه اصلا اتو نشود و  طریقه خشک کردن آن پس از شستشو بسیار حائز اهمیت می باشد.

چند مثال را در زیر برایتان ذکر می نماییم:
لباس های ابریشمی : لباس های ابریشمی را با دست , آب سرد یا ولرم و با استفاده از مقداری شوینده ملایم صابون عاج یا شامپو حل شده در آب بشویید.
لباس های جین : همیشه لباس های جین خود را با آب سرد ماشین لباس شویی بشویید و اگر بصورت دستی شستشو دهید که بسیار عالی خواهد بود. پس به هیچ وجه از آب گرم در شستشوی لباس های جین استفاده نکنید.
لباس های نخی و پنبه ای : جهت شستشوی لباس های نخی و پنبه ای ماشین لباس شویی تان را بر روی آیتم آب ولرم یا چرخش شستشوی نرمال تنظیم نمایید.
لباس های ویسکوز یا ریون : بهترین حالت این است که شستشوی این لباس ها را به خشک شویی بسپارید و یا اگر می توانید با احتیاط آن را با دست و آب ولرم و شوینده ملایم شستشو دهید.
لباس های زیر: لباس های زیر را بادست و آب سرد بشویید و همچنین لباس های هم رنگ را باهم بشویید تا بهم رنگ پس ندهند

راهکار ویژه
همانطور که در توضیحات و مثال های بالا گفته شد با رعایت این نکات می توانیم از لباس ها و پوشاکمان برای مدت طولانی تری نگهداری نماییم ولی آیا راهی هم وجود دارد که در راستای نگهداری از لباس ها آب کمتری مصرف نماییم و به صرف جویی در مصرف آب هم کمک کرده باشیم و اینکه مواد شوینده کمتری هم مصرف شود. پس باید راهی باشد که به دفعات کمتری نیاز شود که لباس ها و پوشاکمان را بشوییم , یعنی مدت بیشتری لباس هایمان تمیز و بدون لکه بمانند.
با ورود فناوری نانو در تمام زیمنه ها و پیشرفت روز افزون این تکنولوژی بینظیر بخصوص منسوجات راهکار رسیدن به این هدف هم با استفاده از علم نانو ذرات ممکن و عملی شده است. محصولی بنام نانو محلول آبگریز پارچه های جاذب طراحی و تولید شده است که این محصول مبتنی بر فناوری نانو بوده که پس از استفاده از این محصـول بروی البسـه یک لایـه آبگـریز تشـکیل مـی دهد.ایـــــن پـوشـش نانـو عـلاوه بر جلوگیری از نفوذ آب و مایعات به عـمـق بافـت با ایجادخـــصوصیت آبگریزی منجر به افزایش زاویه برخورد قطــرات آب با سطح می شود .این فرایند  موجــب غلتیدن قطرات کاملا کروی برروی سطح شده و پارچه را ضد جذب می نماید . این در حالی است که پارچه ها در حالت عادی به راحتی خیس و یا با جذب آلـــــودگی کثیف می گردند . استفاده از این نوع ماده محلول می تواند در پاک نگاه داشتن البسه و کفش و  پارچه های بافته شده با الیاف طبیعی نقش به سزایی داشته باشد .
جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره این محصول و نحوه صحیح مصرف آن کلیک نمایید.

شروع گفتگو در واتساپ
تیم پشتیانی نانوزیت در هر لحظه پاسخگوی شما هستند
پشتیبانی / فروش سلام چطور میتونم کمکتون بکنم