نانو ذرات نقره چیست ؟

نانو ذرات نقره چیست ؟


تاریخ : 1399/02/21 بازدید: 735 اشتراک گذاری در تلگرام چاپ این صفحه

نانو ذرات نقره چیست ؟ 

نانو ذرات نقره ، هنگامیکه به ابعاد کوچک در حد نانومتر تبدیل می شوند، و خاصیت میکروب کشی آنها به بیش از ۹۹درصد  افزایش می یابد، به حدی که می توان از آن برای بهبود جراحات و عفونت ها استفاده نمایید . علاوه بر این، اثرگذاری نقره در ابعاد نانومتری، باعث از بین برنده  میکروارگانیسم ها گردیده است، تحقیقات انجام شده بر روی باکتری ها نشان داده است که نانوذرات نقره می توانند بیش از 650 نوع باکتری شناخته شده را از بین ببرند.
در آزمایشات و تحقیقات انجام شده در فناوری نانو ذرات نقره ، از این ماده موثر در اکثر محصولات به صورت کلوییدی استفاده شده است. در این حالت، یون های نقره خاصیت ضد باکتری، ضد قارچ و ضد ویروس قابل توجهی پیدا کردند. یونهای نقره به دلیل اندازه بسیار کوچک ( 100 – 10 نانومتر)، سطح تماس بیشتری با فضای بیرون دارند و تاثیر بیشتری بر محیط می گذارند. بعلاوه، یون های نقره در محلول به صورت پایدار باقی می مانند و تهنشین نمی شوند.
از مهم ترین کاربردهای نانوذرات نقره در پزشکی است. پیش بینی می شود این نانوذرات نقره ، با کنترل فعالیت عوامل بیماری زا، نقش بسیار زیادی در پزشکی آینده، و درمان بیماری های لاعلاج استفاده گردد . به عنوان مثال، دانشمندان طی آزمایش های درمانی ای که اخیرا روی بیماران مبتلا به ایدز به وسیله نانوذرات نقره انجام داده اند، متوجه شده اند که این نانوذرات می توانند ویروس HIV نوع 1 را از بین ببرند و بدین ترتیب نقش موثری بر درمان بیماران مبتلا به این بیماری داشته باشد . 
از دیگر کاربردهای پزشکی نانوذرات نقره، استفاده از محلول های حاوی نانوذرات نقره برای از بین بردن آلودگی های محیط بالاخص سظوح فلزی ،به عنوان داروی خوراکی است. البته در این صورت، این محلول ها باید از 80 % نقره فلزی و 20 % یون نقره تشکیل شده باشند، زیرا یون ها در معده، با اسید  هیدروکلریک سرامیکی ،abs و پوشاک قابل استفاده می باشد . 
 

شروع گفتگو در واتساپ
تیم پشتیانی نانوزیت در هر لحظه پاسخگوی شما هستند
پشتیبانی / فروش سلام چطور میتونم کمکتون بکنم